kasy fiskalne:
Elzab Alfa
Elzab Delta

drukarki fiskalne:
Elzab Omega
Posnet Thermal

kolektory danych:
Cipher Lab

wagi etykietujące:
Medesa Maxima 31
Medesa Label

wagi elektroniczne:
Medesa
Elzab Prima
Dolphin

czytniki kodów kreskowych:
Metrologic MS 7625
Metrologic MS 9520

sprawdzarki cen :
Elzab RL
Elzab RL +

terminale dotykowe:
IT2000

Sprzęt > Elzab RL

Nawet w niewielkiej placówce handlowej obowiązek oznaczenia ceną każdego towaru to nie kończąca się nigdy praca, pochłaniająca czas i materiały. Setki naklejek, metry taśmy, tysiące uderzeń metkownic, a w przypadku zmiany cen konieczność powtarzania tych operacji tak, by nowa metka zasłoniła poprzednią cenę. Tymczasem obecnie prawie każde opakowanie posiada naniesiony kod kreskowy. Klient sklepu samoobsługowego może zweryfikować cenę wywieszoną na półce przy pomocy urządzenia do sprawdzania cen.

Koszt zakupu sprawdzarek cen ELZAB zwraca się już po kilku miesiącach ich użytkowania. Oceniając opłacalność zakupu sprawdzarek należy wziąć pod uwagę wszystkie aspekty. Jak szybko zwróci się ta inwestycja zależy nie tylko od wielkości sklepu, liczby towarów i ich przepływu, kosztu metkownic i materiałów eksploatacyjnych, ceny wybranego wariantu sprawdzarki. Dokonując kalkulacji nie można bowiem zapomnieć o zaoszczędzonej ludzkiej pracy i spokoju wynikającym ze spełnienia wymagań nałożonych przez przepisy.

Kształt obudowy umożliwia swobodne przyłożenie i odczyt kodu zarówno z małych jak i dużych towarów, przy zachowaniu niewielkich rozmiarów sprawdzarki (głębokość 135 mm, szerokość 168 mm, wysokość 192 mm).

Materiały z których wykonano obudowę gwarantują trwałość, zmniejszając ryzyko umyślnego uszkodzenia. Brak jakichkolwiek klawiszy czy przycisków, które można urwać lub zepsuć.

Wyświetlacz z dużymi znakami o wielkości 9 mm (2 x 20 znaków, polskie czcionki) jest bardzo dobrze czytelny.

Zasilanie napięciem 24V to bezpieczeństwo obsługi, a brak dodatkowych kabli zasilających i osobnego zasilacza przy sprawdzarce wpływają zarówno na estetykę jak i na łatwość montażu.

Dwa sposoby komunikacji - dwa rodzaje sprawdzarek ELZAB
W zależności od sposobu komunikacji z komputerem oraz lokalizacji bazy towarowej ELZAB SA oferuje dwa podstawowe modele sprawdzarek cen:
1. Sprawdzarka do sieci LAN, baza towarowa w komputerze zarządzającym.
Sprawdzarka podłączana jest do sieci LAN, a baza danych o towarach i oprogramowanie obsługujące, zainstalowane są na komputerze zarządzającym. Centralne pamiętanie bazy towarów gwarantuje zgodność danych na wszystkich zainstalowanych urządzeniach. Rozwiązanie zapewnia szybką reakcję na odczytany kod kreskowy, nawet dla dużej liczby urządzeń.Sprawdzarka umożliwia także wyświetlanie napisów reklamowych oraz realizuje dodatkowe funkcje zależne od programu na komputerze zarządzającym.

2. Sprawdzarka do systemów kas fiskalnych, baza towarowa w pamięci sprawdzarki.
Do komunikacji z komputerem zastosowano transmisję RS232.Sprawdzarka posiada własną pamięć bazy towarowej:- modele RW i RL 28,6 tys. PLU oraz 4670 kodów dodatkowych,- modele RW+ i RL+ 61,4 tys. PLU oraz 4670 kodów dodatkowych.Użytkownicy wersji RW,RL, w razie potrzeby, mogą zakupić dodatkowy moduł pamięci rozbudowując je do wersji RW+, RL+.

Sprawdzarki tego typu zaleca się stosować do dowolnych systemów kasowych, w których ze względu na liczbę zainstalowanych sprawdzarek, baza towarowa powinna znajdować się w pamięci sprawdzarki.Sprawdzarki typu RW,RL zalecane są szczególnie do placówek, w których pracują kasy ELZAB (Alfa, Delta, Jota) w sieci kontrolowanej przez komputer. Pod względem protokołu danych sprawdzarka jest zgodna z protokołem kas ELZAB (oraz z produkowaną wcześniej sprawdzarką o kodzie wyrobu 0950) i może być podłączona jak kolejna "kasa".

[ « powrót ]